Titulní obrázek

Auto za sto dvacet tisíc? U Dacie ano!

Dacia prý pracuje na autě segmentu A, které bude podobně velké jako Škoda Citigo, ale bude stát pod 5000 eur, tedy asi 120 000 korun. Informoval o tom německý server Autobild.de. Přinesl i první spekulaci o jméně, malá Dacia se prý má jmenovat Citadine.

Levné městské auto od Dacie zřejmě vyjede na nové platformě, kterou použije koncern Renault-Nissan pro další malá auta včetně nové generace Twinga a malého Nissanu. Pod kapotou bude pracovat tříválec 0,9 litru o výkonu 60 - 90 koní.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Pro Dacii to bude vstup do neprobádaného segmentu, protože doposud nabízela vozy o kategorii výše. Uvidíme, jak bude politika rumunské značky fungovat v segmentu malých městských aut. Proti konkurenci by ale náskok nějakých 50 000 korun mohl znamenat hodně, i když dost bude záležet na tom, co si evropští zákazníci nechají líbit.