Titulní obrázek

Dacia bude v Británii prodávat vozy dle cen uvedených v oficiálním ceníku

Renault UK se rozhodl prodávat vozy značky Dacia za ceny, které jsou uvedeny v oficiálních cenících. Nemůže se tedy stát, že by je dále snižovala nějaká časově omezená nebo neomezená akční nabídka. Ta však platí prozatím jen ve Velké Británii.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Na nastaveném systému nehodlá ani v budoucnu nic měnit. Vozy Dacia tak jsou sice levné, nikdy ale nebudou levnější, než udává oficiální ceník. Součástí image Dacie v Británii je „transparentní poměr ceny a užitné hodnoty“. Vedení automobilky věří, že zákazníci tento přístup Dacie ocení stejně tak, jako základní cenu 5995 liber za Sandero a 8995 liber za Duster (v přepočtu 185, resp. 280 tisíc korun).

Záměr importéra ovšem bývá jedna věc a realita u prodejce jiná. To by se ale v případě Dacií nemělo dít, protože nebude z čeho další slevy generovat. Dacia jede v Británii podle speciálního systému, kdy nejsou objednávány vozy na sklad, ale pouze na individuální objednávku a pokud zákazník vůz této značky opravdu chce, musí na na něj počkat tři až šest měsíců. Navíc se prodeje Dacií nezapočítávají do množstevních bonusů a tudíž nepřinášejí žádné slevy z kvantity.

Renault chce tímto způsobem v roce 2013 získat 1 % britského trhu, což znamená prodat nějakých 20.000 vozů, které budou k mání prostřednictvím 150 dealerů. Ti už evidují 1700 objednávek na Dustery. Společnost to vymyslela opravdu dobře. Hned víte, na čem jste. Tento způsob cenových nabídek by určitě zavedl přehlednost a snadnou orientaci u všech automobilek.