Titulní obrázek

Dacia Dokker Stepway

Rumunská automobilka Dacia bude v budoucnu nabízet i vozy s teréníí image prostřednictvím dodávky Dokker ve verzi Stepway. Ta měla premiéru na istanbulském autosalonu.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Dolní část karoserie Dokkeru Stepway je oplastována, terénní „look“ má přinést i vyšší světlá výška. Vedle toho je automobil vybaven střešními ližinami nebo předními mlhovkami, kola z lehkých slitin jsou 16palcová. Nechybí ani nápisy Stepway, aby každý věděl, že se nejedná jen o obyčejný Dokker. Dokker Stepway je prozatím pouze konceptem. Automobilka nyní zjišťuje zájem zákazníků. Pokud bude po oplastované dodávce poptávka, Dacia ji začne vyrábět.

Základem výchozího Dokkeru je Dacia Lodgy. Dokker má blíže k dodávkám. Automobil se liší jinak navrženým předním nárazníkem a výrazně vyšší střechou. Nejzásadnější odlišností při pohledu na exteriér vozu je nicméně použití druhého páru posuvných dveří.

Vůz bude dostupný ve dvou verzích – osobní a užitkové, nazvané Dokker Van. Mezi konkurenty Dokkeru má patřit koncernový Renault Kangoo, Peugeot Partner, Citroën Berlingo nebo Fiat Doblo.