Titulní obrázek

Dacia Duster Garmin

Rumunská Dacia v současné době nabízí navigaci i v rámci edice Duster Garmin. Navigační systém tak bude mít i model Duster. Přístroj však není zabudován, je přenosný.

Navigační přístroj Garmin Nüvi 2595 s 12,7centimetrovou obrazovkou je pro Duster Garmin dodáván s držákem na čelní sklo a ochranným pouzdrem. V době životního cyklu výrobku zákazník získá bezplatné aktualizace map 45 zemí Evropy. Navigace v reálném čase informuje o dopravní situaci. Funkce SmartphoneLink informuje řidiče o počasí a cenách paliv. Nechybí ani hlasové ovládání OneShot nebo Bluetooth.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Výbava Dusteru Garmin dále zahrnuje čtyři airbagy, posilovač řízení, elektrické stahování předních oken či dálkové ovládání centrálního zamykání. Za rádio s CD/MP3 přehrávačem, Bluetooth a ovládáním na volantu, rezervní kolo, přední mlhovky a manuální klimatizaci je ovšem nutné si připlatit. Student Concept Dacia Duster má v příplatkové výbavě i motorový člun Dacia Duster Delsey je limitovaná série oblíbeného SUV Barvu karoserie je možné zvolit ze dvou laků – platinově šedého a perleťově černého, kola z lehkých slitin jsou 16palcová. U C-sloupku je umístěna samolepka s logem Garmin, název této americké firmy se objevuje také uvnitř, na předních sedačkách.

Z designových prvků stojí za zmíňku rovněž chromovaná koncovka výfuku a černé střešní ližiny. Nabídka motorů čítá benzinový 1,6 16V (77 kW) a turbodiesel 1,5 dCi ve dvou výkonových provedeních s 66 kW a 80 kW. Nabízen je také pohon všech kol, zážehová šestnáctistovka je dostupná i ve verzi spalující bioetanol. Dacia potvrdila, že se tato edici Dusteru bude prodávat ve Francii, Polsku a Rumunsku. Ceny na francouzském trhu začínají na částce 13.790 eur včetně DPH (cca 342.000 korun) za vůz s agregátem 1,6 16V (77 kW) a poháněnými předními koly. Prodej automobilu odstartuje v říjnu.