Titulní obrázek

Dacia Logan je zpět

Rumunská Dacia představí na pařížském autosalonu obnovené modely Logan i Sandero. Je to již osm let, co nás automobilka překvapila laciným Loganem, který si lidé zamilovali hlavně kvůli nízké ceně.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Oba modely dostaly novou palubní desku a nové materiály do interiéru. Hlavní je ale nový vzhled s tváří navazující na Dacii Duster. Obzvlášť u loganu jsou změny výrazné. Logan i Sandero sice lákají hlavně na nízké cenovky, ale jdou s dobou. A tak dostávají multimediální dotykový systém MediaNAV známý z letošní novinky, modelu Lodgy, který se vyrábí v nové marocké továrně. Dalšími novinkami jsou omezovač rychlosti s tempomatem či parkovací senzor.

Dacia také slibuje verze s pohonem LPG montovaným z výroby. Šíří se také spekuluje, že by obnovený logan mohl dostat nový devadesátikoňový přeplňovaný tříválec 0,9 litru. V nabídce by měly být ještě čtyřválce 1,6 (benzin) a 1,5 (diesel).

Logan se Sanderem budou mít premiéru 27. září v poledne na pařížském autosalonu. V České republice je plánované uvedení na trh koncem letošního a začátkem příštího roku. Pro Logan to bude návrat na český trh, verze sedan totiž z ceníku před časem zmizela.