Titulní obrázek

Dacia možná bude mít vlastní sporťák

Dacii chybí levná zadokolka. Ve Velké Británii už mají představu o nové modelové řadě. Vůz by byl levný, jednoduchý a zábavný.

Myšlenky na vlastní sportovní model nepochází z úst samotného vedení, nýbrž od výkonného ředitele pro Velkou Británii, Thierryho Syborda. Ten prohlásil, že jeho snem je sportovní automobil, který by modelovou řadu Dacie učinil kompletní. Levný sporťák je podle něj to, co Dacii chybí.

Měl by být jednoduchý, levný a zábavný, což zároveň neznamená rychlý. Prostě taková Toyota GT86 pro chudé, s logem rumunské automobilky. Teoreticky by mohlo Dacii pomoci partnerství Renaultu a Caterhamu, ale platforma z nové Alpine je příliš komplikovaná a drahá. I na to vizionář Sybord myslel, nový model by prý použil platformu z Loganu, ale koncepcí by se podobal Mazdě MX-5.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Jestli má tato myšlenka šanci na úspěch zatím není jasné. Uvidíme, jak si Dacia s nápadem poradí. Každopádně by se měla alespoň pokusit jej realizovat.