Titulní obrázek

Dacia si dává pauzu ve výrobě nových modelů

Rumunská automobilka Dacia chce prozatím pozastavit nabídku modelů. Na novinky si tedy asi chvíli počkáme.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Během představení nové Dacie Logan MCV při letošním Ženevském autosalonu se vyrojily spekulace, že by rumunská značka mohla rozšířit svou nabídku modelů. Během posledních tří let je kombi verze Loganu sedmým novým modelem Dacie. Pokračování v agresivním tempu představování nových modelů se tedy jeví jako logický krok, ale zatím to vypadá, že na delší dobu bude Logan MCV posledním novým autem.

Produktový ředitel Renaultu Tom Lane prozradil, že by se v budoucím portfoliu modelů mohlo objevit malé městské auto nebo větší sedan velikosti Škody Octavia. Není však pravděpodobné, že by se tak stalo v horizontu příštích 18 měsíců.

Investice do nových modelů jsou údajně dokonány a nyní nastal čas soustředit se na zvyšování jejich prodejů, podílu na trhu a prostoupení na další světové trhy. Existují však snahy rozšířit modelovou řadu – samotná filozofie značky tomu koneckonců nahrává – avšak v tuto chvíli to zřejmě není priorita. Přesto však lze očekávat, že značka Dacia v budoucnu poroste.