Titulní obrázek

Dacia ukázala skici vzniku druhé generace modelů Sandero a Logan

Rumunský výrobce Dacia zveřejnila na své stránce na Facebooku skici, jak vznikala druhá generace Loganu a Sandera. Nabídka pohonných jednotek je pro oba modely shodná.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Dacia tento krok předvedla například u svého prvního SUV Duster, kdy v létě loňského roku zveřejnila fotografie a skici jeho prototypů.

Některé ze skic dvojice nových modelů jsou dnes již více než tři roky staré a odhalují, jak se vyvíjely tvary nového sedanu Logan, hatchbacku Sandero i odvozeného modelu Sandero Stepway. Starší ze skic představují zaoblenější a dynamičtější tvary, od nichž se designéři dopracovali ke konečné podobě nových Dacií. Ve své druhé generaci se Dacie Logan a Sandero veřejnosti poprvé představily na letošním pařížském autosalonu.

Výroba probíhá samozřejmě v Rumunsku a vstup na trh, alespoň ten český, probíhá na rozdíl od premiéry odděleně. Paleta pohonných jednotek je pro oba modely shodná a nabízí benzinový tříválec 0,9 TCe (66 kW), benzinový čtyřválec 1,2 16v (55 kW) a dvě verze turbodieselu 1,5 dCi (55 kW a 66 kW). Pětidveřový hatchback Sandero i v provedení Stepway je u českých prodejců nabízen od začátku letošního prosince za ceny od 159.900 Kč. Čtyřdveřový sedan Logan dorazí v únoru 2013 a jeho ceny prozatím nebyly zveřejněny.