Titulní obrázek

Nová Dacia Logan MCV

Rumunská Dacia si na ženevský autosalon připravila zajímavého konkurenta pro Škodu Octavii - Logan MCV. Rivalita bude panovat hlavně ve velikosti vozu. Co jde však stranou, je cena.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Stánek Škodovky je od stánku Dacie vzdálený nějakých 150 metrů vzdušnou čarou. Svým způsobem je konkurent nové octavie – Dacia Logan MCV prostorově srovnatelný. Co nás však možná zaskočí je mohutná zadní část vozu. Zavazadlový prostor je opravdu velký a prostorný, přesnějí 580 litrů. Tento kombík pojme i 2,7 metru dlouhý náklad.

Interiér je převážně účelný a jednoduchý, na sympatické detaily tu zapomeňte. Oproti staršímu loganu je tu znát pokrok. Přístrojová deska nevypadá vyloženě lacině. Možná nás jen překvapí, že tu zůstaly typické ergonomické přešlapy jako například ovládání elektrických bočních dveří utopené v prostoru před řadicí pákou. Jsou to zbytečnosti, které srážejí výsledný dojem, jenž je jinak docela příznivý.

Logan MCV se u nás objeví již v létě. Velká premiéra bude v červnu letošního roku. Pod kapotou bude zabudován nový tříválec 0.9 TCE, ale samozřejmě i motor 1.2 se 75 koňmi a dva dieselové motory s 90 a 75 koňmi.