Titulní obrázek

V České republice seženete nové auto i za 150 tisíc korun

V České republice seženete nové auto již i pod 150 tisíc korun. Kombi je na trhu už za 185 tisíc korun. Začátkem září totiž některé automobilky nabídly vemi slušné ceny svých vozů.

Naopak Renault v září většinu svých aut proti srpnu zdražil. Výjimku představuje malý sedan Thalia, který o pět tisíc zlevnil, a dá se tak sehnat již od 149 900 Kč. Jde o aktuálně nejlevnější nový vůz v Česku. Thalia patří dlouhodobě mezi nejdostupnější auta. Loni začátkem listopadu se její cena dostala na historické minimum 144 900 Kč. Aktuálně sice začíná o pět tisíc dráž, přesto jde o nejlevnější nové auto při platbě v hotovosti, tedy nikoli na splátky. Většina ostatních renaultů v září proti srpnu zdražila - Clio o pět tisíc, Fleunce o deset, Mégane a Scénic až o patnáct, Kangoo až o 25 tisíc korun.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Opačným směrem se vydal Ford u svého Focusu kombi. Plošně jej zlevnil o třicet tisíc, takže nabízí kombík za cenu krátkého hatchbacku. Nejlevnější provedení se nyní prodává od 329 990 Kč.  Další rodinný kombík, Dacia Logan MCV, plošně zlevnil o patnáct tisíc. Dostal se tak na své historické mimimum 184 900 Kč, což znamená nejnižší cenu za jakékoli kombi na českém trhu.

Mezi malými hatchbacky velikosti Fabie nejvíc zlevnilo třídveřové Suzuki Swift. Jeho základní cena se snížila o 35 tisíc a auto se nově prodává od 199 900 Kč včetně sedmi airbagů a stabilizačního systému. Zajímavý je také další pokles ceny u již dříve zvýhodněného Seatu Ibiza se silným benzinovým turbomotorem 1.2 TSI/77 kW o pět tisíc u hatchbacku a šest tisíc u kombíku. Z větších hatchbacků velikosti VW Golf se snížila cena u Hondy Civic. Drtivá většina variant stojí v září o 25 tisíc méně než v srpnu.