Titulní obrázek

Volkswagen má v rukávu novou značku

Volkswagen zanedlouho představí novou levnou značku. Automobilka si totiž začala uvědomovat, že nepokrývá cenovou politiku vozů jako například Dacia. Nyní přichází z Wolfsburgu zprávy, že premiéra bude brzy.

Na rostoucí trhy jako je Čína, Indie, ale také do východní Evropy, Ruska, Afriky a Jižní Ameriky by mohla přijít nová značka nabízející cenově dostupné vozy. Patřila by pod koncern Volkswagen. Už se o založení takové značky spekulovalo a nyní se o tom zase mluví.

Důvodem je skutečnost, že současné modely koncernu pomalinku lezou cenovkou do vyšší kategorie a výrobci jako třeba Dacia jsou poměrně daleko. To chce VW změnit a založit značku, která nabídne srovnatelnou cenovou politiku, ale s know-how Volkswagenu. Vyrábět se taková auta budou zřejmě v Číně a na základech Škody Rapid.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Ačkoli se mluví o tom, že by taková značka neměla vozidla prodávat u nás a na západě Evropy, teoreticky by se toho VW bát nemuselo, protože by levná značka image Volkswagenu zřejmě nepoškodila. Podle dostupných informací by se první auto "německé Dacie" mohlo představit v roce 2015.